Szukaj
Archiwa

Wizyta strażaków z Niemiec

W dniach 12-15 września 2012 r. gałkowscy strażacy gościli u siebie kolegów z zaprzyjaźnionej straży z Wremen. 5 -osobowa delegacja, w skład której wchodzili: Hanke Pakusch (wiceprezes), Markus HeimbüchelChristopher HerrPhilipp Biller i Erwin Scherfer przyjechała, aby zaprosić naszych strażaków na Jubileusz 100-lecia FF Wremen, który odbędzie się w przyszłym roku. Na powitanie miłych gości, na maszcie przed strażnicą zawisła flaga Gminy Wremen. W pierwszym dniu wizyty, niemieccy strażacy zwiedzili łódzkie muzea, byli w Komendzie Miejskiej PSP, a także w Manufakturze.

Drugiego dnia obejrzeli cmentarz wojenny na Pustułce, gałkowskie muzeum i bibliotekę, a później Komendę Powiatową PSP w Koluszkach, gdzie zostali niezwykle serdecznie ugoszczeni przez komendanta – młodszego brygadiera Marka Dudę. Wieczorem spotkali się z kolegami, strażakami z Gałkowa i wtedy wiceprezes FF Wremen – Hanke Pakusch przekazał na ręce prezesa OSP Gałków Duży – Piotra Pakuły piękne zaproszenie. Na tę miłą i wzruszającą uroczystość przybyli do Gałkowa: burmistrz Koluszek – Waldemar Chałat i przewodniczący Rady Miejskiej w Koluszkach – Sławomir Sokołowski. Spotkanie odbywało się w bardzo przyjacielskiej atmosferze.
Przed odlotem do Niemiec nasi goście obejrzeli Arboretum w Rogowie.
Prezes OSP Gałków serdecznie dziękuje za pomoc w zorganizowaniu tej wizyty komendantowi PSP w Koluszkach – Markowi Dudzie i burmistrzowi Koluszek – Waldemarowi Chałatowi.

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Komentarze są wyłączone