Szukaj
Archiwa

2000r

IV DNI GAŁKÓWKA 

17 i 18 czerwca br. odbyły się IV Dni Gałkówka. Bogaty program imprezy umożliwił mieszkańcom, a i przybyłym gościom z ościennych miejscowości, mile i wesoło spędzić czas. W pierwszym dniu festynu organizatorzy przeprowadzili zawody sportowe dla szkół podstawowych i gimnazjów, w których brano udział na zasadzie zabawy.
Następnie na stadionie gałkowskiego Ludowego Klubu Sportowego rozegrano eliminacje turnieju piłki nożnej. Cztery zespoły w nim startujące – Relax Brzeziny, Oldboye Gałkówek, Bar Listewka i Jednostka Wojskowa w Gałkowku – po ceremonii losowania utworzyły dwie pary: Oldboye Gałkówek – JW Gałkówek oraz Bar Listewka – Relax Brzeziny. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem drużyny wojskowych 0:1, natomiast w drugim tryumfował brzeziński Relaks, wygrywając 1:2. Zwycięzcy obu spotkań przeszli do finału.Sobotnią zabawę uwieńczyła wielka biesiada pod lipami na obiektach Ochotniczej Straży Pożarnej w Gałkówku.
Kolejny dzień gałkowskiego święta rozpoczął koncert młodych instrumentalistów, dających popis na scenie ulokowanej przy ul. Dzieci Polskich naprzeciwko OSP. Po nich uwaga publiczności skierowała się na radnego Tadeusza Stawiaka, relacjonującego w formie opowieści historię Gałkówka. – Jak król Władysław Łokietek był w Gałkówku, to tak go uraczono piwem, że, kiedy umierał, zażyczył sobie piwa z naszej miejscowości – mówił T. Stawiak. – Teraz Gałkówek wraca do świetności – skonkludował T. Stawiak.
Kiedy zszedł ze sceny, przybyli na imprezę – wśród których byli mi.in. Mirosław Jan Owczarek – starosta powiatu łódzkiego wschodniego, Krystyna Ozga – wicemarszałek województwa łódzkiego i radna Sejmiku Województwa Łódzkiego, radni powiatowi i gminni – obejrzeli pokaz mody. Zaraz po nim wystąpił zespół muzyczny Mode-Mix, który przedstawił szeroki repertuar – od znanych polskich piosenek z lat 60. i 70. po przeboje współczesne. Publiczności, której przychylność zespół sobie zaskarbił, szczególnie podobała się interpretacja przebojowego kawałka Kayi i Gorana Bregovicia pt. „Prawe do lewego, lewe do prawego”. Gdy muzycy z Mode-Mixu zakończyli swój występ, odbył się międzynarodowy turniej toczenia beczki piwa. Nagrodę w postaci 50 litrów piwa otrzymały dwie dwuosobowe drużyny, które najszybciej pokonały dystans, tocząc wymienioną beczkę. Zwycięzcami okazali się: Stanisław Skwarka i Dariusz Zalewski, a także Maciej Sobieraj i Marcin Marciniak. Wielką popularnością cieszyły się wybory Miss IV Dni Gałkówka. Zapełniony po brzegi plac i odcinek drogi pzed sceną – mimo popołudniowego, uciążliwego słońca – sprawiał kłopoty przy przemieszczaniu się. Ale wszystko to bladło przy urodzie konkurentek, startujących w wyborach.
Miss IV Dni Gałkówka została Anna Agnieszka Marciniak, natomiast tytuł Miss Publiczności stał się udziałem Ewy Woźniak. W trakcie zbierania i liczenia głosów, przed publicznością zaprezentowała się kolejna grupa muzyczna -tym razem zespół Stop. Poruszył on pozytywnie zgromadzonych, wykonując piosenkę z repertuaru Czerwonych Gitar pt. „Anna Maria”. Imprezę gałkowską uatrakcyjniła obecność orkiestry strażackiej z Brzezin i Przecławia. Z jej udziałem i przy jej akompaniamencie powędrował ulicami Gałkówka (od miejsca, gdzie była scena) barwny korowód. Jego punktem docelowym stał się obiekt LKS, na którym rozegrano wielki finał piłkarski. Wystąpili w nim zwycięzcy gier eliminacyjnych. Przypominamy, że były to drużyny Relaxu z Brzezin i Jednostki Wojskowej w Gałkówku. W spotkaniu finałowym znacznie lepszą jedenastką okazał się zespół brzeziński, pokonując wojskowych 5:1. Honor gałkowskiej JW uratował Piotr Kuchta. W przerwie tego meczu na płycie boiska zaprezentowały się dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Gałkówku, tańcząc motywy latynoamerykańskie. Odbył się także konkurs, polegający na trafieniu z punktu, w którym piłkarze rozpoczynają grę, do bramki, ale z zastrzeżeniem, że ta nie może odbić się od ziemi przed przekroczeniem linii bramkowej. Organizatorzy obwieścili, ze ten komu się ten wyczyn powiedzie, otrzyma 100 złotych. Niestety, pomimo wielu próbujących swych sił w tej konkurencji, nagrody nikt nie zdobył. Natomiast po ostatnim gwizdku Marka Ćwieklińskiego zwycięskiej drużynie Relaxu. Krystyna Ozga wręczyła, ufundowany przez siebie, puchar.
Godziny kończące IV Dni Gałkówka minęły przy występie peruwiańskiego zespołu muzycznego Caracas, promującego swoją płytę oraz przy biesiadzie pod lipami i pokazie sztucznych ogni.
Tydzień w Koluszkach 2000

Print Friendly, PDF & Email