Szukaj
Archiwa

1998r

II Dni Gałkówka
Kilka lat temu powstała myśl reaktywowania Gminy Gałków. W tym celu powołane zostało do życia „Forum Gałkowskie”. W jego skład wchodzą m.in.: Szkoła Podstawowa, Ochotnicza Straż Pożarna, LKS, rady sołeckie Gałkowa Małego i Dużego oraz Jednostka Wojskowa. Jego działalnością kierują: dyrektor szkoły – Ewa Czapik, oraz Paweł Skwarka i radny Tomasz Szczegielniak. Gdy okazało się, że reaktywowanie Gminy nie jest możliwe, gałkowianie przystąpili do budowy szkolnej hali sportowej.
Budowa to pieniądze, a te zdobywać można w różny sposób, m.in. na dobrze zorganizowanym festynie. I tak narodził się pomysł zorganizowania „Dni Gałkówka” Dwa dni dobrej, wspólnej zabawy zaowocowały kwotą 200 milionów złotych (nowych 20 tyś.). Rok obecny też nie był gorszy i do kasy organizatorów wpłynęła podobna kwota. A stało się to głównie za sprawą niżej wymienionych sponsorów. A są nimi: Szkoła Podstawowa w Gałkowie, Urząd Miasta Koluszki, Jednostka Wojskowa 1547, OSP w Gałkowie, Spółka Akcyjna Grupa PEKAO SA Oddział w Koluszkach, Stowarzyszenie Rozwoju Gałkowa Małego, PPH Stan-Dar, ACER, PIKADO, Galjus, J.D. Kaźmierczak, H.H. Borowieccy, Bar Listewka, Modena-Ryszard Biernacki, PPHU Prolog, Centrum Techniki Grzewczej „R K”, PHU Maczek- J.M. Marciniak, Krawiectwo Ogólne Firma „Roma” – M. Lechowska, Państwo Bernacińscy, Skład Opału – J.W. Suro-wieccy, Meble Sklepowe – E. Norwińska, J. Gamus, Mini Delikatesy – S.G. Sadowscy, Elektrolux Poland Husqvarna.
Czy zebrane pieniądze są duże? W stosunku do kosztów budowy liczonych w milionach, to, oczywiście, małe. Ale, jak na niewielką społeczność gałkowską, to bardzo duże. Organizatorom należą się za to wielkie słowa uznania. Największym sukcesem nie były jednak pieniądze, lecz integracja społeczeństwa wokół podjętego zadania, która z pewnością zaowocuje w przyszłości w sposób jeszcze bardziej efektywny. Po rozmowie z przedstawicielami organizatorów – Pawłem Skwarką, Tomaszem Szczegielniakiem i gałkowskim bardem, Tadeuszem Stawiakiem jestem przekonany, że ludzie ci dopną swego i przy gałkowskiej szkole stanie hala sportowa. Zdają sobie oni sprawę z trudności, jakie będą musieli pokonać. Nie ułatwi im też realizacji zadania rozpoczęta już budowa kompleksu sportowego w Koluszkach. Ale trudności są po to, by je pokonywać, mówi na koniec rozmowy Tadeusz Stawiak.
PIOTRKOWSKI INFORMATOR KULTURALNY

Print Friendly, PDF & Email