Szukaj
Archiwa

Biblioteka otwarta

11 października 2010 r. to pamiętny dzień dla wszystkich czytelników gałkowskiej biblioteki i dla mieszkańców naszej wsi, bowiem to właśnie wtedy odbyło się uroczyste otwarcie, po gruntownym remoncie, budynku biblioteki i muzeum. Na uroczystość, której część pierwsza odbyła się w Zespole Szkół w Gałkowie Dużym przybyli: Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Łodzi – Barbara Czajka, wicestarosta powiatu łódzkiego-wschodniego – Marek Jarzębski, przewodniczący Rady Miejskiej w Koluszkach – Sławomir Sokołowski, wiceprzewodniczący Rady  Miejskiej – Mirosław Supera, burmistrz Koluszek – Sławomir Wochna, wiceburmistrz – Bogusław Bubas, radni Rady Miejskiej w Koluszkach, sołtys Gałkowa Dużego – Zbigniew Lech, dyrektor LO w Koluszkach – Paweł Lewiak, Prezes OSP Gałków – Piotr Pakuła, wicedyrektor Zespołu Szkół w Gałkowie – Jolanta Czerwińska, dyrektor Przedszkola w Gałkowie – Jolanta Majka, bibliotekarki z powiatu łódzkiego-wschodniego, czytelnicy i przyjaciele biblioteki.

Gości przywitała gospodyni uroczystości – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koluszkach – Danuta Oleksiak. Następnie obejrzeliśmy wzruszający występ gałkowskich przedszkolaków, które słowem i piosenką zachęcały do czytania książek. Potem historię biblioteki przedstawiła jej pracownica – Małgorzata Pakuła. Następnie gałkowska młodzież z gimnazjum recytowała wiersze o naszej miejscowości pochodzące z tomiku pt. „Gałkówek w poezji”, a później mogliśmy wysłuchać kilku piosenek w wykonaniu artystów z  Koluszek:

Marcina Francikowskiego i Anny Jurczyńskiej.

Część druga spotkania, w budynku biblioteki, rozpoczęła się od przecięcia wstęgi i poświęcenia obiektu, którego dokonał ksiądz kanonik Sławomir Ochocki. Następnie goście mogli obejrzeć wnętrza, wpisać się do księgi pamiątkowej i zwiedzić, w muzeum, wystawę fotografii pt. „Polska egzotyczna”. Później goście udali się na poczęstunek, do Przedszkola w Gałkowie.

Print Friendly, PDF & Email

Zostaw komentarz