Szukaj
Archiwa

Wielkie strażackie ćwiczenia

W piątek 24 września 2010 r. w pobliżu stacji Gałkówek, na niezamkniętym przejeździe kolejowym doszło do zderzenia pociągu osobowego z samochodem dostawczym, w wyniku czego zostało uwięzionych i poszkodowanych 19 osób. Do akcji zostały zadysponowane następujące siły i środki: OSP z Gałkowa Dużego, Justynowa, Andrespola, Koluszek, Wiśniowej Góry, Długiego, oraz zastępy PSP z Koluszek …

Na m iejscu pojawiły się również inne służby: Policja, Pogotowie Ratunkowe, Straż Ochrony Kolei, Powiatowe i Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego na czele ze starostą powiatu łódzkiego-wschodniego i burmistrzem Koluszek, ekipa specjalnego pociągu ratowniczego, oraz przedstawiciele Polskich Linii Kolejowych. Po rozpoznaniu okazało się, że 9 osób zostało lekko rannych, a pozostałe doznały poważniejszych obrażeń. Wszystkim poszkodowanym udzielono fachowej pomocy medycznej. Działania medyczne obserwował krajowy konsultant ratownictwa medycznego  – Ignacy Baumberg.
Na szczęście były to tylko ćwiczenia mające na celu koordynację działań służb ratowniczych, które odbyły się przy pięknej, słonecznej pogodzie.

Galeria zdjęć

Print Friendly, PDF & Email

Zostaw komentarz