Szukaj
Archiwa

Udany debiut biegu w Gałkowie Dużym!

W ostatnią sobotę września odbył się BIEG NIEPODLEGŁOŚCI 200 – lecie Szkoły im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gałkowie Dużym. Zawodnicy do pokonania mieli przełajową blisko 5 km trasę z startem i metą na stadionie LKS Gałkówek. Debiutujące w kalendarzu imprez biegowych w województwie łódzkim zawody ukończyło 124 biegaczy.

Najszybciej trasę w Gałkowie Dużym pokonał Mateusz Jaszczak z Ozorkowa, uzyskując czas 16:23. W rywalizacji Pań bezkonkurencyjna okazała się reprezentantka Polski w biegach górskich Magdalena Pierzchała z Justynowa, która przekroczyła linię mety w czasie 19:10.

Podczas biegu przeprowadzona została również klasyfikacja dla najszybszych mieszkańców Gminy Koluszki. Pierwsze miejsca zajęli Anna Wiktorowska z Gałkowa Dużego oraz Bartłomiej Sobecki z Gałkowa Małego.

Start biegu głównego poprzedziły biegi dla dzieci, które rywalizowały na trzech dystansach od 200 do 600 m. Wszyscy uczestnicy biegów dziecięcych otrzymali pamiątkowe koszulki, a na mecie pamiątkowe medale.

Organizatorem zawodów była Szkoła podstawowa im. J. Piłsudskiego w Gałkowie Dużym przy wsparciu Gminy Koluszki, Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi oraz firm Agat z Koluszek i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, Selgros oraz KP Run.

Wyniki

Kolejna impreza biegowa na terenie Gminy Koluszki odbędzie się już 27 października w Lisowicach!W imieniu organizatorów zapraszamy na 2. Procad Lisowice Trail na dystansie 10 km – więcej informacji [tutaj]