Szukaj
Archiwa

Maria Gabrysiak

Maria Gabrysiak pisze wiersze od 21 lat. W ubiegłym roku wzięła udział w konkursie na wiersz o Gałkówku, w którym zajęła, w kategorii „Dorośli”, niekwestionowane pierwsze miejsce. Trzy wiersze p. M.Gabrysiak zostały zamieszczone w publikacji wydanej przez Muzeum im. L. Marciniak  pt. „Gałkówek w poezji”. Jej utwory przepełnione są miłością, ciepłem, delikatnością. Używa wielu wspaniałych porównań, przenośni i epitetów.
Jej pierwszy „Wieczór Autorski” odbył się w siedzibie Koła Gospodyń Wiejskich „Gałkowianki”. Zaprezetowała tam ponad 30 wierszy, których słuchanie pozwoliło na oderwanie się, choć na chwilę, od szarej prozy dnia codziennego.

Fragment wiersza „W Gałkówku

„W ciągłym natłoku spraw,
w gonitwie zdarzeń i myśli
tak mało jest czasu na „czas”,
na spokój, na bycie z kimś bliskim.

W Gałkówku jest spokój- przeplatany
słońcem i lasem, śpiewem ptaków
i Tobą kochany kiedy mówisz
i milczysz nad ranem.

A w Gałkówku zatrzymał się czas,
nasza miłość i młodość
a pomimo upływu lat
to w tym miejscu jesteśmy wciąż sobą (…).”

Maria Gabrysiak jest także projektanką pięknych lamp witrażowych. Lubi eksperymentować kolorowymi szkiełkami, bawiąc się barwami tworzy niepowtarzalne wzory. Najbardziej skomplikowane abażury składają się z ponad 600 kawałków szkiełek. W zależności od liczby elementów przygotowanie lampy trwa od dwóch tygodni do jednego miesiąca. Krawędzie każdego z malutkich kawałeczków barwnego szkła muszą być dokładnie wyszlifowane i połączone ołowianymi ramkami. Lampy p. Gabrysiak zachwycają i żyją swoim światłem.

 

Print Friendly, PDF & Email