Szukaj
Archiwa

2009

Wystawy i spotkania w muzeum w 2009 r.

Rajd kolarski

W dniu 21 czerwca 2009r. „przejechał” przez nasze Muzeum Kolarski Rajd. Po Muzeum oprawadzali Małgorzata Pakuła oraz Dominik Trojak. W programie Rajdu było także zwiedzanie  miejsc pamięci – Pomnik Powstańczy przy Ośrodku Zdrowia oraz Cmentarz Wojenny w lesie gałkowskim.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wystawa rzeźb

W niedzielę, 7 czerwca,  2009r., została otwarta, w gałkowskim muzeum, wystawa rzeźb i wierszy p. Romana Lewińskiego. Mimo kapryśnej pogody i faktu, że nie było Dni Gałkówka, liczba zwiedzających była duża. Zaszczycili nas swoją obecnością tacy znamienici goście jak: burmistrz Koluszek- Sławomir Wochna i wójt gminy Brzeziny- Zbigniew Sokołowski. Prace artysty, wykonane z drewna lipowego, tak zachwyciły  oglądających, że  wiele z nich zostało od razu zakupionych. Wielkie zainteresowanie wzbudziła rzeźba Laury, Ostatnia Wieczerza, Indianka, szopki bożonarodzeniowe, kapela żydowska i wiele  innych.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyjazdowe spotkanie Polskiego Towarzystwa Historycznego
W dniu 23 maja 2009r. w naszym Muzeum odbyło się wyjazdowe spotkanie Polskiego Towarzystwa Historycznego. Miłośnicy historii z zaciekawieniem zwiedzili Muzeum szczególną uwagę zwracając na stare dokumenty i mapy. Kolejnym etapem spotkania było zwiedzenie cmentarza z I Wojny Światowej znajdującego się w lesie Pustułka oraz gałkowskiego kościoła wraz z zachowanymi nagrobnymi płytami z dawnego cmentarza przykościelnego.
W spotkaniu wzięli udział:
Mgr Teresa Kaczmarek
Prof. dr hab. Georgi Minczew
Prof. dr hab. Krzysztof Tomasz Witczak
Mgr Jerzy Wojniłowicz
Dr Andrzej Wróbel
Mgr inż. Ewa Potańska
Mgr inż. Małgorzata Pakuła
Dominik Trojak
inż.  Andrzej Potański

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Telewizja w Muzeum
Nasze Muzeum gościło, w kwietniu 2009r. ekipę Telewizji Łódź, która nakręciła tu jeden z odcinków programu „Łódzkie bez tajemnic”.

Print Friendly, PDF & Email