Szukaj
Archiwa

Gałkowianie

2011
Od 2011 r. zespół nie jest już  związany z Kołem Gospodyń Wiejskich i zmienił nazwę na -„Gałkowianie”
Biesiada Integracyjna 04.06.2011r.
W sali OSP dn. 04.06.2011r. odbyła się „Biesiada integracyjna”. Impreza ta była zwieńczeniem projektu „Szkoła Liderów Integracji Społecznej II” współfinansowana ze śródków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego „Człowiek – najlepsza Inwestycja”.
2010

11 lutego 2010r., w „tłusty czwartek”, członkinie zespołu śpiewaczego „Gałkowianki” wystąpiły w Muzeum Archeologicznym w Łodzi na 2 łódzkich   Carnavaliach. Zaśpiewały 8 piosenek wzbudzając podziw i zachwyt. Przygotowały też karnawałowe wypieki: pączki, faworki…, które prezentowały na specjalnym stoisku.

2008
Zespół Śpiewaczy  Koła Gospodyń Wiejskich „Gałkowianki” zawiązał się w lipcu 2008r. Tworzy go 12 pań pod kierownictwem  Teresy Chmieleckiej. Zespół wystąpił po raz pierwszy 15 sierpnia 2008r., z koncertem pieśni patriotycznych,  następnie uświetnił swoim występem uroczystości 660-lecia lokacji wsi Gałków – 25października 2008r., wykonując kilka gałkowskich piosenek ludowych.  11 listopada zaśpiewał wiązankę pieśni patriotycznych, z okazji Święta Niepodległości. W czasie Świąt Bożego Narodzenia panie dały koncert kolęd, który zaprezentowały również po świętach, na sesji Rady Miejskiej w Koluszkach, wzbudzając  zachwyt słuchaczy. Oprawą muzyczną występów zajmuje się Paweł Lange.  Zespół z wielką radością przyjmie do swojego grona wszystkich, którzy umieją i lubią śpiewać (zarówno panie jak i panów), a także osoby grające na instrumentach.

 

Print Friendly, PDF & Email