Szukaj
Archiwa

2010

Wydarzenia w gałkowskiej bibliotece w 2010 r.

Kto czyta nie błądzi!

W przedświąteczną niedzielę -19 grudnia 2010 r., o godz. 18, odbyła się impreza dla najlepszych, młodych czytelników biblioteki publicznej w Gałkowie zorganizowana przez Stowarzyszenie Rozwoju Gałkowa Małego, przy współpracy z firmą Soren-auta 4×4 i Filią Biblioteczną, pod hasłem „Kto czyta nie błądzi”.
Kilkanaście osób wyróżniających się w czytaniu zostało zaproszonych na wieczorną jazdę samochodami terenowymi (Land Rover) firmy Soren, po gałkowskich bezdrożach. W czasie jazdy młodzież miała za zadanie policzenie odblasków umieszczonych na trasie. Po emocjonującej podróży młodzi czytelnicy mogli się posilić, przy ognisku, na Janówce. Były kiełbaski, gorąca herbata, a później, żeby jeszcze bardziej się rozgrzać, przeciągano linę i jeden z samochodów terenowych. Młodzi ludzie wysłuchali opowieści kierowców rajdowych, o konieczności noszenia odblasków wieczorem, o bezpiecznym poruszaniu się po drogach i zobaczyli jak dobrze jest widoczna osoba, która nosi na rękawie odblask. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali odblaski na rękę i nogę, a także breloczki do zawieszenia na plecaku. Później znowu spotkaliśmy się przy ognisku, a niektórzy, mimo mrozu, bawili się na śniegu. Impreza zakończyła się jazdą samochodami terenowymi do Gałkowa. Czytelnicy biblioteki w Gałkowie wiedzą już, że kto czyta nie błądzi w mroku, i że jest dobrze widoczny na drodze!

Galeria zdjęć z imprezy kliknij tutaj

Serdeczne podziękowania dla organizatorów tej imprezy: Stowarzyszenia Rozwoju Gałkowa Małego, szefa firmy Soren – Marcina Sokołowskiego, kierowcy wolontariusza – Radosława Stąpora oraz Żanety Gajdy i Kariny Sokołowskiej – za wsparcie psychologiczno-pedagogiczne.

Podziękowania

Podziękowania za pomoc przy przeprowadzce księgozbioru do wyremontowanej biblioteki i organizacji imprezy na otwarcie :
– dla Pani Dyrektor – Danuty Oleksiak oraz dla koleżanek: Dominiki Smyczek, Urszuli Jakóbczyk i Anny Dobruszek z MBP w Koluszkach.
– dla pani Marianny Sobkiewicz.
– dla strażaków z OSP Gałków: Pawła Chądzyńskiego, Piotra Ofmana, Bartłomieja Kuczewskiego, Radosława i Piotra Pakułów i Michała Malinowskiego.
– dla czytelników: Ewy Karpisz –Pietrzyk, Pawła Pietrzyka, Tomasza Marciniaka, Katarzyny Pakuły, Jolanty Pluty, Ryszarda Szymczaka, Pawła Skwarki, Andrzeja Potańskiego, Dominika Trojaka, Macieja Wojtasika.
– dla Pani Dyrektor i Rady Pedagogicznej Zespołu Szkół w Gałkowie, a zwłaszcza dla Pani Elżbiety Szeleszczyk i Renaty Frydrych oraz dla młodzieży z naszego gimnazjum.
– dla Pani Dyrektor – Jolanty Majki i Rady Pedagogicznej Przedszkola w Gałkowie oraz dla przedszkolaków.
– dla Marcina Francikowskiego i Anny Jurczyńskiej z Koluszek.

Biblioteka otwarta

11 października 2010 r. to pamiętny dzień dla wszystkich czytelników Gałkowskiej biblioteki i dla mieszkańców naszej wsi, bowiem to właśnie wtedy odbyło się uroczyste otwarcie, po gruntownym remoncie, budynku biblioteki i muzeum. Na uroczystość, której część pierwsza odbyła się w Zespole Szkół w Gałkowie Dużym przybyli: Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Łodzi – Barbara Czajka, wicestarosta powiatu łódzkiego-wschodniego – Marek Jarzębski, przewodniczący Rady Miejskiej w Koluszkach – Sławomir Sokołowski, wiceprzewodniczący Rady  Miejskiej – Mirosław Supera, burmistrz Koluszek – Sławomir Wochna, wiceburmistrz – Bogusław Bubas, radni Rady Miejskiej w Koluszkach, sołtys Gałkowa Dużego – Zbigniew Lech, dyrektor LO w Koluszkach – Paweł Lewiak, Prezes OSP Gałków – Piotr Pakuła, wicedyrektor Zespołu Szkół w Gałkowie – Jolanta Czerwińska, dyrektor Przedszkola w Gałkowie – Jolanta Majka, bibliotekarki z powiatu łódzkiego-wschodniego, czytelnicy i przyjaciele biblioteki. Gości przywitała gospodyni uroczystości – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koluszkach – Danuta Oleksiak. Następnie obejrzeliśmy wzruszający występ gałkowskich przedszkolaków, które słowem i piosenką zachęcały do czytania książek. Potem historię biblioteki przedstawiła jej pracownica – Małgorzata Pakuła. Następnie gałkowska młodzież z gimnazjum recytowała wiersze o naszej miejscowości pochodzące z tomiku pt. „Gałkówek w poezji”, a później mogliśmy wysłuchać kilku piosenek w wykonaniu artystów z Koluszek: Marcina Francikowskiego i Anny Jurczyńskiej. Część druga spotkania, w budynku biblioteki, rozpoczęła się od przecięcia wstęgi i poświęcenia obiektu, którego dokonał ksiądz kanonik Sławomir Ochocki. Następnie goście mogli obejrzeć wnętrza, wpisać się do księgi pamiątkowej i zwiedzić, w muzeum, wystawę fotografii pt. „Polska egzotyczna”. Później goście udali się na poczęstunek, do Przedszkola w Gałkowie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wystawa fotografii

30 maja 2010 r. o godz. 13.00 w muzeum i bibliotece otwarto  wernisaż wystawy fotografii Tomasza Desperaka pt. „Potęga mitu”
Wystawę można było oglądać w dniach 30 maja – 20 czerwca.
Wstęp bezpłatny
Autor fotografii – Tomasz Desperak jest wiceprezesem Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego. Współpracuje z Ekspresem Ilustrowanym. Uczestnik warsztatów dla fotoreporterów w agencji NAPO Images (sierpień 2009). Członek powstającej grupy „Dokument polski”. Laureat konkursów: „Gałkówek w obiektywie”, „Newsreportaż 2009″oraz „The Power of Łódź” 2010. Prowadzi autorską stronę www. desperak.pl

Na wystawie prezentowane były fotografie dokumentujące uroczystości Misterium Pasyjnego (Kalwaria Zebrzydowska – 2.04.2010) oraz Mszy Rezurekcyjnej (Jasna Góra – 4.04.2020)
Mimo kiepskiej pogody (bardzo silne burze i opady deszczu) wystawę zwiedziło wielu gałkowian (o czym świadczą wpisy w księdze pamiątkowej muzeum). Gościliśmy także wiceburmistrz Koluszek -Bogusława Bubasa.

 

Wystawa „Zimowe impresje”

Od 20 stycznia 2010r. w bibliotece można było obejrzeć wystawę fotografii Moniki Chwiałkowskiej-Sędzickiej pt. „Zimowe impresje”. Zdjęcia wykonane zostały w okolicach Gałkowa.

Print Friendly, PDF & Email