Szukaj
Archiwa

2009

Wydarzenia w gałkowskiej bibliotece w 2009 r.

Remont biblioteki

3 listopada 2009r. rozpoczął się remont budynku biblioteki i muzeum, w Gałkowie Dużym. Na placu budowy trwały intensywne prace rozbiórkowe: wyburzono niektóre ściany, stare piece kaflowe, zerwano podłogi i drzwi, zamurowano ścianę tarasu, zdjęto płytki azbestowe pokrywające ściany zewnętrzne budynku… Ekipa budowlana z firmy Elektra liczyła od 6 do 8 osób.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przeprowadzka biblioteki do OSP Gałków

Od 2 października 2009 r., po prawie 3 tygodniowej przerwie, biblioteka została przeniesiona  do tymczasowej siedziby, w sali Ochotniczej Straży Pożarnej, w Gałkowie Dużym, ul. Dzieci Polskich 18. Godziny pracy pozostały nie zmienione. Po przeprowadzce, na półkach znalazły się:  powieść polska i obca, romanse, kryminały i sensacja, fantastyka,  książki dla dzieci i młodzieży, poezja, dramat, nauka o literaturze, czyli około 2/3 księgozbioru.  Pozostałe książki nie zostały rozpakowane aż do czasu przeprowadzki, do wyremontowanej siedziby biblioteki. Czytelnicy, w sali OSP, mogli także korzystać z internetu.

Przeprowadzka nie trwałaby tak krótko, gdyby nie ofiarna pomoc: Sławomira Michalaka, Piotra Pakuły, Katarzyny Pakuły, Andrzeja Potańskiego, Blanki Szlachety, Michała  Teodorowicza, Alicji Gabrysiak, Natalii Chachuły, Karoliny Piaseckiej i Karoliny Babiuch.

Print Friendly, PDF & Email