Szukaj
Archiwa

Krzysztof Wolski – mieszkaniec Gałkówka Małego zdobył dwa medale dla Polski w Mistrzostwach Europy w Quadrathlonie.

W ubiegłą sobotę, 27 czerwca, w Kaposvar na Węgrzech odbyły się Mistrzostwa Europy w Quadrathlonie na dystansie sprinterskim.

Jednym z uczestników tych Mistrzostw był mieszkaniec Gałkowa Małego Krzysztof Wolski, który powrócił z Węgier z dwoma medalami, brązowym w kategorii Open oraz srebrnym w kategorii wiekowej Elite.

Zawodnicy podczas tych Mistrzostw mieli do pokonania dystans 30 km, na który składało się 750 metrów pływania w jeziorze, 20 km jazdy rowerem, około 5 km kajakiem oraz 5 km biegu. Wszystko to przy pełnym Słońcu i ponad 30 stopniowym upale. Warunki były bardzo ciężkie dla wszystkich quadrathlonistów. Walka o medale była do samego końca. Krzyśkowi do drugiego miejsca na podium brakło zaledwie jednej minuty, a zwycięzca uciekł naszemu zawodnikowi dwie minuty. Tuż za Polakiem na metę wbiegli Węgier i Czech.

  1. Ferenc Csima (HUN) 1:38:26
  2. Wiliam Peters (BEL) 1:39:25
  3. Krzysztof Wolski (POL) 1:40:28
  4. Zoltan Zoboki (HUN) 1:40:55
  5. David Kotrc (CZE) 1:41:00

 

„Bardzo się cieszę z osiągniętego wyniku. Stosunkowo niewielkie straty do zwycięzców sobotnich Mistrzostw, a także bardzo mała przewaga nad rywalami, którzy wbiegli na metę tuż za mną, motywują mnie do dalszej systematycznej, ciężkiej pracy treningowej i poprawiania formy sportowej”.

 

Osiągnięcie przez Krzyśka wyniku na tak wysokim poziomie nie byłoby możliwe gdyby nie regularna, często nielekka praca na treningach, ale również możliwość startu i treningu na kajaku użyczonym przez firmę PLASTEX zajmującą się produkcją światowej klasy kajaków. Dzięki temu zawodnik z Gałkowa Małego zmniejszył względem zeszłorocznych startów stratę do zawodnika z Węgier i Belgii o ponad 3 minuty na samym etapie kajakarskim.

 

Podczas Mistrzostw Europy na Węgrzech Polskę reprezentował również zawodnik z Rakowni – Roman Pietrzak, który w klasyfikacji generalnej zajął 25 miejsce, a w kategorii wiekowej 4.

 

Kolejnym sprawdzianem formy sportowej Krzyśka będzie start na Mistrzostwach Świata w Quadrathlonie na tym samym dystansie, które to Mistrzostwa odbędą się 5 września w Niemczech. Teraz jeszcze chwila na odpoczynek i regenerację po sobotnich zmaganiach i rozpoczęcie przygotowań do wrześniowych zawodów.

Poza swoimi treningami quadrathlonowymi Krzysiek zajmuje się trenowaniem osób chcących bawić się mniej lub bardziej ambitnie w sport i przygotowywaniem ich między innymi do zawodów triathlonowych i quadrathlonowych.

Print Friendly, PDF & Email

Komentarze są wyłączone