Szukaj
Archiwa

"KOLORY POLSKI" w Gałkówku

W ostatnich dniach lipca gałkowskie muzeum im. Leokadii Marciniak gościło wycieczkę, która była związana z dużą, łódzką imprezą. Zawitała ona do nas 26.07.2008r., w ramach festiwalu Kolory Polski, organizowanego przez Filharmonię Łódzką, wraz z Towarzystwem Przyjaciół Łodzi.

Odwiedziło nas ponad 50 osób, które przyjechały wraz ze znanym, łódzkim przewodnikiem i Dyrektorem Centrum Informacji Turystycznej Łodzi, panem Ryszardem Bonisławskim.

Wcześniej wycieczka obejrzała cmentarz pierwszo-wojenny na Pustułce i rekonstrukcję bitwy z czasów I Wojny Światowej, w wykonaniu grupy Żelazny Orzeł z Wielkopolski, a w naszym muzeum – zgromadzone przez nas i wypożyczone przez Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne Grupa Łódź, militaria z okresu Operacji Łódzkiej.

Na razie jesteśmy jedyną placówką, w której można zobaczyć przedmioty pochodzące z czasów krwawych walk, jakie rozegrały się tutaj w listopadzie 1914r..

Zwiedzający, z wielkim zainteresowaniem oglądali zarówno militaria wojenne, jak i eksponaty dotyczące życia codziennego i historii Gałkowian .

Pan Ryszard Bonisławski powiedział, że od tej chwili będzie częściej odwiedzał Gałków i nasze muzeum, bo jest tu wiele ciekawych rzeczy do obejrzenia.

Nasze małe muzeum czuje się wyróżnione tym, że gościło uczestników Festiwalu.
więcej szczegółów o festiwalu  http://festiwal.filharmonia.lodz.pl/

Print Friendly, PDF & Email

Zostaw komentarz