Szukaj
Archiwa

2010

Działania ratownicze OSP Gałków w 2010 r.

Sylwestrowe działania OSP

W sylwestra -31.12.2010 r., o godz. 1401 z poddasza posesji na ul. Andrzeja w Gałkowie Małym zaczął wydobywać się dym. Do akcji ratowniczej zostały wysłane 2 samochody z OSP Gałków i 1 z PSP Koluszki. Pożar poddasza prawdopodobnie powstał wskutek nieszczelnego przewodu kominowego. Dzięki sprawnej akcji ratowniczej spaleniu uległ tylko niewielki fragment dachu.

Awaria na stacji PKP Gałkówek

We wtorek, 21 grudnia 2010 r. przed godziną 2000 doszło do zerwania przewodów sieci trakcyjnej na stacji PKP Gałkówek. Ze względu na niebezpieczeństwo porażenia prądem pasażerów, wezwano do zabezpieczenia terenu strażaków z PSP Koluszki i z OSP Gałków. Ruch pociągów odbywał się przez kilka godzin wahadłowo, po jednym torze, co spowodowało duże opóźnienia.

Interwencja OSP w Gałkowie Dużym

W sobotę 6 listopada 2010 r., o godz. 1807 strażacy intereniowali na ulicy Głównej, z powodu zapalenia się sadzy w kominie.
W działaniach brały udział 2 zastępy: 1 – z OSP Gałków i 1 – z PSP Koluszki. W pierwszej fazie działań użyto nietypowego sprzętu – tzw. sita kominowego. Błyskawiczna akcja zapobiegła dalszemu rozprzestrzenieniu się ognia.

Pożar budynku

26 października o godz. 1533 OSP Gałków otrzymała wezwanie do palącego się budynku w Zielonej Górze nr 6.
W akcji gaśniczej brały udział 4 zastępy straży pożarnej:
1 – z PSP Koluszki, 2 – z OSP Gałków, 1 – z OSP Borowa. Budynek uległ znacznemu zniszczeniu. Przyczyny pożaru bada policja. 

 

 

 

Pożar samochodu

W piątek, 22 pażdziernika, o godz. 1531 OSP Gałków została wezwana do ugaszenia płonącego samochodu osobowego, w Gałkowie Małym, na ul. Kopernika. Z powodu zamkniętego, przez bardzo długi czas, przejazdu  kolejowego, strażacy nie mogli dojechać do miejsca pożaru, dlatego pojazd uległ częściowemu spaleniu. W akcji dogaszania brała udział także jednostka PSP Koluszki.

Tragiczny wypadek

20 października 2010 r., o godz. 1635 OSP Gałków została wezwana do wypadku w Gałkówku Parceli.
Mieszkaniec naszej wsi wyrywał traktorem drzewa. Z nieznanych przyczyn traktor przewrócił się i przygniótł kierowcę, który zmarł na miejscu. W akcji uczestniczyli, oprócz naszych, również strażacy z PSP Koluszki.

Działania OSP

1 października o godz. 1629 gałkowscy strażacy zostali wezwani do wypadku jaki zdarzył się na skrzyżowaniu ul. Łódzkiej i Wojska Polskiego, w Gałkowie Małym. „Dachował” samochód osobowy.  Dwóch pasażerów odwieziono do szpitala. Strażacy z OSP Gałków i z PSP Koluszki zabezpieczali miejsce wypadku i udzielali pierwszej pomocy.

 

 

Wypadek

22 września 2010 r., o godz. 900 OSP Gałków wyjechała do wypadku samochodowego, który miał miejsce na ul. Dzieci Polskich. Fiat Doblo zderzył się z koparką. Ranny został kierowca Fiata. W akcji uczestniczyły jednostki OSP z Gałkowa Dużego i Justynowa oraz PSP z Koluszek. Przez około godzinę wstrzymany był ruch na ul. Dzieci Polskich. Przyczyny wypadku bada policja.

Sierpniowe działania OSP

24 sierpnia o godz. 1745 wezwano strażaków do pożaru zboża w Gałkowie Dużym. Do akcji pojechały: 2 zastępy z OSP Gałków, jeden zastęp z OSP Koluszki i jeden zastęp z PSP Koluszki. Dzięki błyskawicznej akcji strażaków spaleniu uległ tylko 1 ha zboża.
23 sierpnia o godz. 2058 strażacy z OSP Gałków zostali wezwani do usuwania 6 połamanych drzew z ulicy Ogrodowej w miejscowości Borowa. Drzewa zostały powalone po przejściu nawałnicy, która przede wszystkim zniszczyła wieś Kurowice. Tam wysłano wszystkie jednostki OSP z okolicznych miejscowości, a na Borowej pracowali tylko Gałkowscy strażacy. Droga była przejezdna o godz. 2215.

Pompowanie wody

W dniach 30-31 maja OSP Gałków wyjeżdżała wielokrotnie do usuwania wody z zalanych piwnic i posesji, po burzach jakie przeszły nad Gałkowem.

Po deszczu

19 maja, o godz. 1118 OSP Gałków została wezwana do wypompowania wody z zalanych piwnic na posesjach, na ul. Ludowej w Galkowie Dużym. 18 maja, po 3-dniowych, ulewnych deszczach, OSP Gałków wyjeżdżała, do akcji 2 razy: po raz pierwszy o godz.  1003, w celu usunięcia konarów drzewa, które zagrażały  budynkowi w Gałkowie Małym i po raz drugi, o godz. 1250, w celu wypompowania wody z posesji na ul. Ludowej, w Gałkowie  Dużym.

Pożar samochodu

10 maja, o godz. 2135 zapalił się samochód dostawczy na ul. Przestrzennej w Gałkowie Dużym. W jego gaszeniu uczestniczyli strażacy z OSP Gałków.

Pożar w Lany poniedziałek

Nietypowo rozpoczął się lany poniedzałek – 05.04, w Gałkowie Dużym. O godz. 025gałkowscy strażacy zostali wezwani do pożaru, który ogarnął drewnianą stodołę na ul. Głównej 58. W akcji gaśniczej uczestniczyły: OSP Gałków Duży, OSP Koluszki, OSP Justynów i PSP Koluszki, razem 5 zastępów i 24 strażaków. Akcję gaśniczą zakończono o godz. 314 . Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru było zaprószenie ognia.

Pożar traw

25 marca, o godz. 1633 gałkowscy strażacy zostali wezwani do palących się  traw, na działce w Gałkowie Dużym, przy ul. Dzieci Polskich. Wypaliło się około 500 m2powierzchni. W akcji gaśniczej uczestniczyły 4 jednostki: 2 z PSP Koluszki i 2 z OSP Gałków. Pożar wybuchł na skutek podpalenia.

Poszukiwania zaginionej kobiety

15 lutego 2010r., o godz. 1545 strażacy z OSP Gałków zostali skierowani do Koluszek, gdzie trwały poszukiwania zaginionej kobiety. W akcji uczestniczyły wszystkie drużyny OSP z gminy Koluszki oraz policja. Poszukiwania obejmowały teren Lisowic i Rochny. Akcja została przerwana po 6 godzinach z powodu ciemności i trudności z poruszaniem się ekip poszukiwawczych w głębokim śniegu. Niestety kobiety nie znaleziono.

Pożar strychu

W poniedziałek 18 stycznia 2010r. , o godz. 515 Gałkowscy strażacy zostali wezwani do pożaru strychu domu, w Gałkowie Dużym, na ul. Armii Ludowej. Pożar gasiły jednostki: PSP Koluszki, OSP Gałków i OSP Justynów. Prawdopodobna przyczyna pożaru to nieszczelność przewodów kominowych. Ogień zniszczył strych i konstrukcję dachu. Budynek udało się uratować. Akcja zakończyła się ok. godz. 745.

Print Friendly, PDF & Email