Szukaj
Archiwa

2009

Działania ratownicze OSP Gałków w 2009 r.

Kolejny pożar w Gałkowie

W niedzielę, 20 grudnia 2009r., o godz. 1824, OSP Gałków Duży dostała zgloszenie o pożarze budynku mieszkalnego, przy ul. Łódzkiej -na „Pekinie”. Na miejsce zadysponowano: 2 zastępy z OSP Gałków Duży, 2 zastępy z OSP Justynów oraz 1 zastęp z PSP Koluszki. W wyniku kontaktu materiałów palnych z rozgrzanym piecykiem służącym do ogrzewania lokalu (z powodu bardzo niskich temperatur) zapaliło się wnętrze mieszkania. Sprawna akcja strażaków zminimalizowała straty po-pożarowe!

Pożar w Gałkowie Dużym

18 grudnia 2009r., o godz. 14 18, Ochotnicza Straż Pożarna w Gałkowie Dużym otrzymała zgłoszenie o pożarze domu na ul. Głównej. Na miejsce zdarzenia skierowano 2 zastępy z miejscowej jednostki OSP i jeden zastęp PSP z Koluszek. Okazało się, że w budynku palił się fragment ściany i jej ocieplenie. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ugasili płomienie oraz usunęli tlące się fragmenty konstrukcji budynku. Skontrolowano również zadymiony strych domu.
Dzięki sprawnej akcji straty popożarowe zostały ograniczone do minimum.

Wypadek w Gałkowie Dużym

25 listopada 2009r., o godz. 1001, strażacy z OSP Gałków zostali wezwani do wypadku samochodowego jaki wydarzył się w Gałkowie Dużym, na ul. Głównej. 33-letnia kobieta prowadząca samochód osobowy wpadła w poślizg,  potrąciła przejeżdżającego rowerzystę i zjechała na pobocze, na słup elektryczny. Samochód przewrócił się na bok, a kobieta została w nim uwięziona. Strażacy wyciągnęli ją za pomocą nożyc hydraulicznych. Zarówno ona jak i rowerzysta zostali zabrani do szpitala. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku i zlikwidowali jego skutki.  Wieczorem 72-letni mieszkaniec Gałkowa zmarł w szpitalu.

 

Pożar w Justynowie

W sobotę, 19 września 2009r., o godz. 1417 gałkowscy strażacy zostali wezwani do pożaru jaki wybuchł w Justynowie, na ul. Hulanki. Zapalił się samochód, a od niego także poszycie lasu. Do gaszenia użyto 5 zastępów straży pożarnej: 1-z PSP Koluszki, 1 z OSP Justynów, 1 z OSP Andrespol  i 2 z OSP Gaków Duży.  Samochód spłonął całkowicie. Ogień także strawił 100m2 poszycia leśnego, ale dzięki ofiarnej akcji strażaków udało się zatrzymać płomienie i uniknąć większych strat. Płonący wrak samochodu gaszono pianą ciężką, a las -wodą.
Po raz kolejny nasi strażacy wykazali się odwagą,  profesonalizmem i skutecznością.

Poszukiwania zaginionego

W dn. 23 lipca 2009r., o godz. 21, strażacy ochotnicy z Gałkowa zostali wezwani do pomocy w poszukiwaniach zaginionego, w gałkowskim lesie, człowieka. Ze względu na zapadający zmrok, bardzo intensywne opady deszczu i wyładowania atmosferyczne akcję przerwano ok. godz. 22. Następnego dnia, ok. godz. 6 rano podjęto dalsze działania poszukiwawcze, w których uczestniczył także policyjny helikopter.  Akcja, po kilku godzinach, zakończyła się sukcesem. Mężczyzna cały i zdrowy wrócił do domu, a strażacy zostali wezwani do wypompowywania wody z zalanych, po ostatniej burzy, piwnic.

Czy poznamy przyczyny pożaru?

13 marca 2009r., w godzinach wieczornych,  we wsi Borowa doszło do pożaru domku letniskowego, w którym przebywała grupa młodzieży, na imprezie.  Ponieważ noc była chłodna, młodzi ludzie napalili w piecu, a później zajęli się sobą  tak bardzo, że nie zauważyli pożaru. Uciekli z domu w ostatniej chwili, nadzy! Starsi strażacy z OSP Gałków gasili pożar, a młodsi dawali swoje strażackie kurtki pięknym, nagim dziewczynom, bo noc była bardzo zimna.  Może pożar wybuchł od gorącej miłości?

Print Friendly, PDF & Email