Szukaj
Archiwa

2018r

XXI DNI GAŁKÓWKA

W minionym roku, dzięki uprzejmości wielu sponsorów Sponsorzy dni Gałkówka  

na Stadionie Leśnym w Gałkowie Dużym odbyły się dwie imprezy. W sobotę z okazji „Rozpoczęcia Wakacji”a w niedzielę „XXI Dni Gałkówka”.

30 czerwca mimo pogodowych zawirowań o godz.10 tej,na starcie  – I biegu o Puchar Prezesa LKS- u stanęła 30 najmłodszych Gałkowian. Jednocześnie na płycie boiska toczył się mecz piłki nożnej pod okiem trenera Piotra Ostolskiego oraz turniej siatkówki plażowej drużyn dwuosobowych, który corocznie się odbywa. Nasze najmłodsze pociechy po wyczynach sportowych,odmalowały swoje łapki, aby stworzyć piękny obraz dla Muzeum im.Leokadii Marciniak. Około godz.16-tej przed sceną zobaczyliśmy wspaniały pokaz Capoeiry, a tuż po niej poćwiczyliśmy przy Zumbie. Następnie sceną zawładnęły koncerty, rockowo rozpoczęliśmy z zespołem Novy Blue aby chwilę później móc uczestniczyć w niezwykle energetycznym koncercie Divers Dance. podczas występu wdarł się nam chochlik, który na jakiś czas pozbawił nas energii. Ale i na to byliśmy przygotowani! Natychmiast pod sceną pojawiła się Justyna, która wraz z Dj-em poprowadziła dwa konkursy rodzinne. Gdy tylko moc powróciła na scenie ponownie zagościł Diver Dance. Wisienkę na torcie zaserwował nam Hicior – jego Festynowe Love nuci cała okolica. „Rozpoczęcie Wakacji” zakończyliśmy biesiadą pod bukami z DJ Wojtkiem za sterami.

Niedzielę – czyli „XXI Dni Gałkówka” – rozpoczęliśmy występem uczennic ze Szkoły Podstawowej w Gałkowie Dużym. Rozdaliśmy nagrody za konkursy przeprowadzone w internecie: „Moja fantastyczna przygoda w Gałkówku”, „Beczka Śmiechu” oraz „Najzabawniejsze zdjęcie mojego pupila”.  Można było poznać historię roweru i przekonać się jak ciężko poprowadzić pierwsze bicykle. Zaprezentowano nam również wspaniały pokaz szermierki i łucznictwa. Dzieci w strefie dmuchańcy bawiły się przez cały dzień za darmo. Pojeździć można było quadami i  motorami. Popularnością cieszyły się również pokazy strażaków z OSP Gałkówek oraz Komendy Powiatowej w Koluszkach. Loteria organizatorów i rzut skarpetą dostarczyły dużo rozrywki. Na niedzielnej scenie jako pierwszy pojawił się duet Amestro&Iger – pokazali talent .Za nimi na scenie pojawił się łódzki zespół”Niechybnie”, który również znalazł u nas swoich fanów.W przerwach między koncertami tradycyjnie odbyło się przeciąganie liny, toczenie beczki piwa i nowość u nas bieg w potrójnych spodniach. I tu nie można zapomnieć o  naszym cudownym prowadzącym Łukaszu. Przy zapadającym zmroku na scenie pojawił się Juliusz Nyk i Stanisław Zieliński. Wieczór należał już tylko do nich. Było coś dla ciała, było coś dla ucha a teraz opiszę co było dla brzucha. A było tego trochę: lody, gofry, wata cukrowa, popcorn, zapiekanki, Koreb i jego wspaniałe miodowe i korzenne piwo oraz grill organizatorów. A tutaj tradycyjna kiełbaska i kaszanka, pajda ze smalcem i ogórkiem małosolnym, ale przede wszystkim w sobotę grochówka a w niedzielę żur z wojskowej kuchni polowej, które przygotował dla Was nasz Masterchef Mariusz ze swoją niezawodną ekipą. I ja tam byłam grochówką i żurkiem się posiliłam.

Print Friendly, PDF & Email