Szukaj
Archiwa

2016r

XIX DNI GAŁKÓWKA

W miniony weekend na swojej największej imprezie w roku bawili się mieszkańcy Gałkówka. Czym w tym roku zaskoczyły XIX Dni Gałkówka? Po pierwsze, połączone zostały z 70-leciem LKS Gałkówek, a więc organizatora imprezy. Przypomnijmy, że tradycyjnie gałkowska zabawa odbywa się na Stadionie Leśnym, a więc obiekcie należącym do Klubu. Po drugie, w tym roku Dni Gałkówka zorganizowano w innym terminie. Do tej pory odbywały się one zawsze w sobotę i niedzielę przed Bożym Ciałem. Po trzecie, organizatorzy postarali się o profesjonalną zakrytą scenę z nagłośnieniem, która najbardziej przykuwała wzrok po wejściu na stadion.

Tradycyjnie impreza została rozbita na dwa dni. W sobotę królowały zawody sportowe oraz wieczorne rapowanie na scenie. Niedziela to już tradycyjne piknikowanie z wieloma atrakcjami dla najmłodszych. Dzieci były wożone motocyklami, mogły pojeździć na byku, wsiąść do strażackiego samochodu i porzucać skarpetą do puszek. Można było również zadbać o sylwetkę uczestnicząc w pokazach aerobiku i zumby. Nie zabrakło także „poczciwego” konkurs w przeciąganiu liny. Świętowanie zakończyła biesiada z Dubikiem.

Dodajmy, że z okazji „Dni Gałkówka” w Muzeum im. Leokadii Marciniak został zorganizowany wernisaż artysty plastyka – Żanety Widery. Serwowana była także gałkowska polewka gruszkowianka. Polewka jest wpisana do księgi potraw regionalnych, a jej opis znajduje się w książce „Produkty tradycyjne z regionu rzeki Mrogi, Rawki i Wniesień Łódzkich”. Gruszkowiankę przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Gałkowa.

Pragniemy Państwu przedstawić plan ramowy tegorocznych Dni Gałkówka.

źródło TwK

Print Friendly, PDF & Email