Szukaj
Archiwa

2013r

XVI Dni Gałkówka

Już po raz drugi gałkowskie święto trwało 3 dni. W piątek 24 maja 2013 r. odbyły się zajęcia sportowe: na boisku mecz LKS Gałkówek – turniej tenisaLKS Kalonka (1-2), a w szkole Uczniowski Turniej Tenisa Stołowego. Wśród dziewcząt zwyciężyła Zuzia Trojak przed Anią Piaskowską (obydwie reprezentują LZS Koluszki w rozgrywkach III ligi), natomiast wśród chłopców triumfował Adrian Brzeziński wyprzedzając Bartka Grzelaka.
turniej piłkarski dla dzieciW sobotę – 25 maja od rana w szkole odbywał się  Turniej małych piłkarzy. Opis znajduje się na stronie http://wilczkiasiz.futbolowo.pl/index.php
Po południu do hali sportowej przybyło 16 zawodników i zawodniczek z Gałkowa, Łodzi,Brzezin, Koluszek, Bukowca, Borowej i Chrustów Nowych, by zmierzyć się przy stole tenisowym w Otwartych Mistrzostwach Gałkowa. Zwyciężył Łukasz Kapa z Brzezin. Mecze były na wysokim poziomie, a Otwarty turniej tenisa stołowegobardzo dobra, sportowa atmosfera i wzorowe prowadzenie rozgrywek przez Piotra Mroza i Dominika Trojaka zapewne spowodują, że wielu graczy pojawi się tu znowu za rok, na kolejnych Mistrzostwach.
Zespół AdieuWieczorem, na boisku leśnym odbył się koncert zespołu Adieu. Mimo zimna wielu gałkowian bawiło się przy muzyce do późnych godzin nocnych.

Stadion Leśny
Papierowe cudaW niedzielę, przy słonecznej i ciepłej pogodzie można było zwiedzić wystawę zorganizowaną przez Muzeum im. L. Marciniak pt. „Papierowe cuda” (więcej informacji tutaj ), a potem na boisku leśnym obejrzeć występy przedszkolaków, młodzieży szkolnej i seniorów z Zespołu Śpiewaczego Gałkowianie. Tak jak u ubiegłym roku strażacy z naszej OSP przeprowadzili pokaz ratownictwa medycznego (udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanemu w wypadku drogowym), następnie odbył się pokaz podnoszenia ciężarów, różne konkursy i wiele zabawy przy muzyce Gałkowskich Puzonów i Juliusza Nyka.
Nasze święto zaszczycili swoją obecnością: burmistrz Koluszek – Waldemar Chałat i przewodniczący Rady Miejskiej – Sławomir Sokołowski.

Zdjęcia wykonała i udostępniła redakcja Tydzień W Koluszkach.

, Dziękujemy.

 

 

XVI Dni Gałkówka

XVI Dni Gałkówka odbędą się w dniach 24-26 maja. Szczegółowy plan imprez znajduje się na plakacie.

plakat

 

Print Friendly, PDF & Email