Szukaj
Archiwa

2010r

XIII DNI GAŁKÓWKA

Nawałnica przerwała gałkowskie święto

XIII Dni Gałkówka rozpoczęły się w sobotę, 29 maja 2010 r., zawodami sportowymi młodzieży szkolnej z Zespołu Szkół w Gałkowie. Później, w budynku szkoły rozegrano turniej szachów i warcabów. Do tej drugiej gry zgłosiło się wielu chętnych – uczniów naszej szkoły. Mistrzem szachów został Dominik Trojak. Odbyły się także eliminacje turniej piłki nożnej o Puchar Dni Gałkówka.

O 20 00 zaczęła się Biesiada Pod Lipami na placu OSP Gałków. Ponieważ pogoda była piękna chętnych do zabawy było bardzo dużo. Bawili się przy muzyce między innymi: Gałkowskich Puzonów, Taurus i Black Radia, do 3 00 nad ranem. Oczywiście było piwo, kiełbaski z grilla, ognisko.
Drugi dzień naszego święta rozpoczął się o godz. 13 30 występami przedszkolaków z Gałkowa, na scenie, na terenie OSP oraz wystawą fotografii Tomasza Desperaka, w muzeum, również w obiekcie OSP.

Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem.
W trakcie występów młodzieży z Zespołu Szkół w Gałkowie rozpoczęła się gwałtowna nawałnica, która zmusiła organizatorów do zakończenia imprezy. Jeszcze do godz. 17 00 czynna była wystawa w muzeum.

Plac OSP, został zalany wodą, tak że strażacy musieli ją wypompowywać.
Wielka szkoda, że pogoda popsuła szyki organizatorów, którzy włożyli wiele wysiłku w przygotowanie święta naszej miejscowości.
M.P.

Print Friendly, PDF & Email