Szukaj
Archiwa

2005r

IX DNI GAŁKÓWKA 22-05-2005r.

Tydzień temu tłumu ludzi z Łodzi, Koluszek, Gałkowa i okolic bawiły się na Dniach Gałkówka . tegoroczne obchody odbyły się pod znakiem obrazów, motocykli oraz pokazu siły.

W muzeum im. Leokadii Marciniak w Gałkowie Dużym można było oglądać wystawę prac miejscowych artystów: Lucyny Malinowskiej, Ewy Szczerbiec, Mariusza Kompy oraz Piotra Łuszkowicza. Lucyna Malinowska, na co dzień dyrektor Gimnazjum nr 2 w Koluszkach od wielu lat maluje hobbistycznie. Ewa Szczerbiec jest absolwentką absolwentka ASP w Łodzi., jedna z jej prac znajduje się w Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, wystawiała już prace w Anglii, Francji, Holandii, Szwecji, Norwegii, Kanadzie, a nawet w Japonii. Jej domeną jest tkanina. Mariusz Kompa także jest absolwentem ASP w Łodzi, Jest autorem ilustracji w czasopismach: Cogito, Victor, Rzeczpospolita, Harvard Buisness Review. Piotr Łyszkowicz jest absolwentem PWSP w Łodzi. Maluje pejzaże i sceny batalistyczne. Jest autorem obrazu na sklepieniu kościoła św. Trójcy w Gałkowie Dużym.

-A wszyscy mieszkamy w Gałkowie-informuje z uśmiechem Lucyna Malinowska- Postanowiliśmy pochwalić się naszą twórczością i stąd ta wystawa w Muzeum.

Po południu największą atrakcją festynu był pokaz motocykli. Swoje jednoślady przed główną sceną obok budynku straży pożarnej przedstawiło kilkudziesięciu fanów motorów. Obok „komara” i „emzetki” z lata 70-tych(„emzetka” nosiła emblematy Milicji Obywatelskiej) można było oglądać nowego chopera, super szybkie ścigacze(3.5s. do 100 km/h), a nawet motocykl wojskowy z koszem. Dużą atrakcją był motorower Piaggio wyglądający jak mała ciężarówka z silnikiem o pojemności poniżej 50cm3. Mimo małej mocy z powodzeniem na jego naczepie jechały 3 osoby poza kierowcą w kabinie.

Po pokazie motocykli odbyły się zawody najsilniejszych ludzi p.t. „Strong man” , a wieczorem dyskoteka. Tradycyjnie Dni Gałkówka zakończył pokaz sztucznych ogni.

Print Friendly, PDF & Email