Szukaj
Archiwa

2003r

VII DNI GAŁKÓWKA

Świętowały dwa Gałkowy
Jak zwykle przy okazji Dni Gaikowa mieszkańcy zamanifestowali swą sympatię do rodzinnej miejscowości w kolorowym i rozśpiewanym korowodzie ulicami miasta, otwierającym obchody. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum zaprezentowali swoje talenty aktorskie, wokalne i taneczne na scenie, usytuowanej za remizą strażacką, gdzie odbyło się większość imprez. Do dzieci i młodzieży adresowany był także „Gałkowski Idol”, czyli konkurs młodych talentów.
Na placu opodal szkoły czekały zaś na nich atrakcje wesołego miasteczka, możliwość konnej przejażdżki czy ujeżdżania sztucznego, lecz bardzo niesfornego byka. Wieczorem młodzież bawiła się na koncertach zespołów muzycznych oraz na dyskotece. Dorośli biesiadowali zaś do późnego wieczora pod rozłożystymi lipami przy piwie i grillu. Po raz pierwszy dla zwiedzających (jeszcze przed oficjalnym otwarciem) swoje zbiory zwiedzającym udostępniło gałkowskie muzeum.
Inicjatorem i organizatorem Dni Gałkowa jest od początku Forum Gałkowskie – stowarzyszenie mieszkańców, którego celem jest m.in. budowa sali gimnastyczne przy gałkowskich szkołach. Wysiłki i działania mieszkańców uwieńczone zostały sukcesem – tegoroczne Dni Gałkowa odbywały się pod hasłem „Cel festynów w Gałkowie widać na budowie”.
Tydzień w Koluszkach 2003

Print Friendly, PDF & Email