Szukaj
Archiwa

1997r

I Dni -A jednak Gałkówek

„Buduj salę razem z nami”

Dwa dni – 24 i 25 maja br 1997. trwało święto Gałkówka, zorganizowane przez Gałkowskie Forum. Organizatorzy zapewnili przybyłym wielką zabawę i wiele atrakcji. Rogatki Gałkowskie rozbrzmiewały śmiechem i dopingami uczestników konkursów. Licznie zgromadzeni mieszkańcy Gałkówka i okolic mogli wziąć udział m.in. w kiermaszu produktów rzemiosła lokalnego, loterii fantowej, w strzelaniu, w rzutach do celu. Wielką atrakcją było toczenie beczki piwa. W konkurencji tej zwycięstwo przypadło drużynie połączonych sił Gałkowa Kolonii i Całkowa Parceli. Któż nie słyszał o wojskowej kuchni. Jak smakuje wojskowa grochówka mogli się przekonać wszyscy, którzy wzięli udział w imprezie. Ciekawostkami wybranymi z historii Gałkówka bawił zebranych pan Tadeusz Stawiak. Jak świeże bułeczki rozeszła się monografia Gałkówka.
Sprzedaż cegiełek „Buduj sale razem z nami” wskazuje na cel, jaki przyświecał organizatorom „Dni Gałkówka” Cały dochód z festynu przeznaczony bowiem zostanie na budowę sali gimnastycznej w Gałkowie Dużym. Nic więc dziwnego, że ani organizatorom, ani mieszkańcom nie zabrakło animuszu do wspólnej zabawy. Często podnoszonym okrzykiem było „Gałkówek pępkiem świata”.
Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji przygotowanych przez Gałkowskie Forum. Były przejażdżki konne, wspinaczka po nagrodę, rozgrywki piłki nożnej, ognisko, bilard. Zabawa finałowa trwała do późnych godzin nocnych. Organizatorzy obiecują jeszcze lepszą zabawę na kolejnym święcie Gałkówka za rok.

Print Friendly, PDF & Email