Szukaj
Archiwa

Budżet Obywatelski Gminy Koluszki

Mieszkańcy Gałkowa złożyli dwa projekty w ramach budżetu obywatelskiego:

W kategorii I do 10 000zł.

Radarowy wyświetlacz prędkości w Gałkowie Małym – projekt zakłada zakup i posadowienie radarowego wyświetlacza prędkości na wjeździe do miejscowości Gałków Mały od strony Justynowa. Radarowy wyświetlacz prędkości, stosowany jako skuteczne narzędzie do walki z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Usytuowanie go w miejscowości Gałków Mały przy ul. Łódzkiej wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i komfort uczestników ruchu drogowego oraz mieszkańców Gałkowa Małego.

W kategorii III do 150 000zł.

Modernizacja budynku biblioteki i muzeum w Gałkowie Dużym – Przeprowadzone prace remontowe, w szczególności naprawa przeciekającego dachu wpłyną na bezpieczeństwo zgromadzonych w budynku zbiorów bibliotecznych oraz muzealnych. Odnowienie oraz podświetlenie elewacji pozwolą na wizualną poprawę budynku oraz podkreślą architekturę i wyjątkowość budynku. Modernizacja budynku wpłynie na poprawę bezpieczeństwa osób odwiedzających obie instytucje. Odnowiony budynek stanie się wizytówką wsi, dzięki czemu zwiększy się atrakcyjność turystyczna regionu Gminy Koluszki.

Grupa inicjatywna zwraca się do mieszkańców nie tylko Gałkówka do poparcia obu projektów. Do głosowania uprawniony jest każdy mieszkaniec Gminy Koluszki, stale zamieszkały na terenie Gminy. Głosowanie trwać będzie w dniach 18 – 30 października 2022r. Swój głos można oddać m.in w bibliotece, sklepie, przychodni lub bezpośrednio u woluntariusza.

CZEKAMY NA TWÓJ GŁOS.

Print Friendly, PDF & Email

Komentarze są wyłączone