Szukaj
Archiwa

190- lecie szkoły

W dniach 24 – 25 10.br. odbyły się   obchody 190-rocznicy powstania Szkoły w Gałkowie Dużym. Pierwszego dnia (24.10) uroczystości rozpoczęły się przemarszem pocztów sztandarowych ze Szkoły do Kościoła. Tam odbyła się msza święta pod przewodnictwem księdza infułata Józefa Fijałkowskiego, na której nastąpiło poświęcenie nowego sztandaru ufundowanego przez Radę Rodziców.

Następnie, po uroczystym przemarszu do Szkoły, rozpoczęła się druga część obchodów, w pięknie udekorowanej, wypełnionej po brzegi gośćmi, sali gimnastycznej. Najpierw powitano zaproszonych gości, między innymi: panią Krystynę Ozgę wicewojewodę łódzką, kuratora oświaty, Marka Jarzębskiego- starostę pow. łódzkiego wschodniego, Sławomira Wochnę- burmistrza Miasta Koluszki i Bogusława Bubasa -zastępcę burmistrza, Lucjana Muszyńskiego- pełnomocnika prezydenta Łodzi i wielu innych. Następnie przedstawiono historię Szkoły od roku 1818 do 2008,  odsłonięto tablicę poświęconą nowemu patronowi Szkoły- Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu, a później  zaprezentowano przepięką część artystyczną, przygotowaną przez uczniów Szkoły. Były w niej i wiersze i piosenki i żywiołowe tańce i delikatne brzmienie skrzypiec. Wszystko to bardzo wzruszyło widzów, którzy w pięknych słowach dziękowali dyrekcji Szkoły- pani Katarzynie Czapnik za wspaniałą imprezę.  Emerytowani nauczyciele otrzymali upominki od szkoły.

Po zakończeniu uroczystości można było obejrzeć wystawy pokazujące historię Szkoły, starą izbę lekcyją, zapoznać się z dokumentami, listami absolwentów, zdjęciami. Szkoła wydała pamiątkowy  folder, książkę o swojej historii i plakietkę. W dn.25. 10  Szkoła otworzyła swoje podwoje dla absolwentów, którzy mogli ją zwiedzać już od godz. 900. Wielu Gałkowian i gości skorzystało z tej okazji.

Print Friendly, PDF & Email

Zostaw komentarz